Projekt „Centrum Wspierania Rodziny” – nowa edycja

Od 1 sierpnia 2021 r. rozpoczęliśmy realizacje projektu grantowego pt. CENTRUM WSPIERANIA RODZINY, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach „Działania w zakresie integracji i aktywizacji społecznej” Lokalnej Grupy Działania w Inowrocławiu.

Okres realizacji projektu: 01.08.2021 r. – 31.01.2022 r.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na poniższym plakacie informacyjnym.

Aktualizacja 24.11.2021

Spotkania z lokalną społecznością w ramach realizacji projektu grantowego pn. „Centrum Wspierania Rodziny”

26 października pani Ewa, która jest Liderem w projekcie, zorganizowała jedno z trzech spotkań  lokalnej społeczności z naszymi specjalistami. Tego dnia w Filii biblioteki miejskiej odbyło się spotkanie z radcą prawnym. W spotkaniu wzięło udział 15 osób. Mieszkańcy Inowrocławia mieli okazję wspólnie wysłuchać a później przedyskutować z prawnikiem interesujące ich zagadnienia prawne. Po spotkaniu był czas, w którym osoby zainteresowane mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji.

Przed nami jeszcze 2 wydarzenia, spotkanie z psychologiem  i pedagogiem.

Za nami  ponad 60 godzin zajęć grupowych w projekcie. Beneficjentki projektu biorą udział w grupie wsparcia, grupie rozwoju osobistego oraz w treningu gospodarstwa domowego. Systematycznie spotykają się na zajęciach 2 razy w tygodniu. Każda z Pań może liczyć także na indywidualne konsultacje z  psychologiem, pedagogiem, doradcą zawodowym  oraz radcą prawnym. 

Razem z kadrą projektu w ramach czasu wolnego i odpoczynku Panie 21 wrześniu spędziły popołudniowe godziny w Pijalni wód w Solankach. Był czas na pyszną kawę i deser oraz wspólną rozmowę.  18 października obejrzały spektakl „Jaskółeczka” w Teatrze Miejskim a 13 listopada  film „To musi być miłość” w Kinomax Inowrocław.

Podczas gdy mamy mają zajęcia, dzieci uczestniczek spędzają czas rozłąki pod opieką pani Ewy.

Termin: Poniedziałek, 18-10-2021

Godzina: 18:00

 Sala: Teatr Miejski

Organizator:

Kujawskie Centrum Kultury
ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław

Spektakl „Jaskółeczka” autorstwa Tadeusza Słobodzianka to historia inspirowana baśnią brazylijskiego pisarza. Dzięki przyjętej konwencji, warto wybrać się na niego z całą rodziną.

Bardzo współczesna, chwytająca za serce i ucząca wrażliwości i tolerancji opowieść – mówi o najważniejszej w życiu wartości, jaką jest miłość. „Jaskółeczka” to idealna opowieść dla tych, których przytłacza nieżyczliwość ludzka i szara codzienność.